Kodu > Teistes keeltes > Sisu

PTFE-i üldkogus ja maksumääraga koefitsient, mida kasutatakse autolubrifandid

May 07, 2018

PTFE detekteerimisteguri suurim osatähtsus, automaatselt lubrifikatsiooniprofiilid, automaatselt lubrifikatsiooniprofiilid, automaatne lubrifikatsiooniprofiil, mis on mõeldud kasutamiseks raudteejaamades, on mõeldud kasutamiseks pealetrükis, pikemaks ajaks, Seadmed, mis on ette nähtud kasutamiseks masinaruumides, on masina lubrifikatsiooniks 30 Kasutamise tingimused, lubrikatsioonikordaja on 0,03 ja koefitsient frottement à sekundaarne tase 0,06, mis viib retsenseerituna 1/3-st raadiusesse. Et PTFE-i plastikkatete pealispind on täiesti positiivne, erinevus stabiilsuse stabiilsuse koefitsiendist on petitefekt, mis annab parema tulemuse.

Une petite quantité d'usure, mille laius on 5,6x10cm2 min / kg kohta põhja polytétrafluoroéthylène, PTFE-i plake, mis on mõeldud turbetarvete testimiseks, opereerimine on standardne apriis trois mois d'uure de la bande sou <0,03> Rööbastel ei ole sont en bon eta.

Haute résistance de liaison, résistance à la traction de 20,9 MPa, résistance au cisaillement de> 10 MPa, õigused, mis võimaldavad vastata menetlustoimingutele. Une fois passée la lubrification on raudtee pauvre ou de la puce õigekäsu que le corps étranger dans le procédé rongi juhendamine kujunduse kohta pinnase hõõrdumise, randmele, et alliage-et-bismuth geneetilise töötajaga ja procédé réparation d'un nikelage Rapide, mais ei ole veel õnnestunud raudteetransport, raudteetranspordi deponeerimine Après la Fixation de la plaque et PTFE, raudteetranspordi juhtimine, mis sobib hästi prototüübiks autoriõigusega kaitstud materjalide ja materjalide montaažiks.