Kodu > Uudised- & teadmiste > Sisu

Ristseotud polüimiid

Jun 22, 2016

Polümeere saab jagada kahte tüüpi termoplastilisest ja termokõvenevast. Peetakse üldiselt lineaarne polümeer, millel termoplastilise makromolekuli, plastist liiguks, muutub tahke kui jahutatakse pärast kuumutamist. See protsess on füüsilisi muutusi on pöörduv. Liimitud molekulide vahel kuumutamisel, Hakka kerekonstruktsioon, võrreldes selle termoreaktiivsed, see protsess on sageli pöördumatuid keemilisi muutusi.

Siiski üldine narratiiv kuid see ei ole täielikult kohaldatavad ning polüimiid. Lineaarse termoplastilise polüimiid ei tohi, sest mõned liigid isegi kui laguneks temperatuurile kuumutatud ikka ei ole voolu või isegi märgatav pehmendamiseks.

Ja nagu tüüpiline termoplastilise polüimiid kõrgendatud temperatuuril, näiteks üle 400 , järk-järgult kaotab likviidsust, mis on toodetud sest ristsiduvate molekulide vahel. Tegelikult kõik aromaatsed heterotsüklilised polümeeride kõrgel temperatuuril hakkab tootma ristsidemetega. Üks levinumaid mehhanismi põhjuseks aromaatsete ring radikaalne Dehüdrogeenimisel kui see keerukas crosslink molekulide vahel esineda.

Seega polüimiid ja muid aromaatseid heterotsüklilised polümeeri ei meeldi teiste ühise polüolefiinide või polümeerid, mida saab korduvalt sulatada töödelda. Isegi termoplastilise aromaatsete heterotsüklilised polümeerid ka vähe sulavad töötlemise arv.

Seepärast sellised polümeerid on nimega "vale termoplastilisest polümeerist." Chemical muutmised suurema sünteesi polüimiid. Näiteks madala temperatuuri lahendus polükondensatsiooni madalatel temperatuuridel või keemiliste imidization. Monomeeri segu saab kergesti lisada ka viisil makromolekuli või Tetrafluoroetüleeni kõrge temperatuuri-tundlik funktsionaalrühmade anda eelpolümeeriks. Ja siis ristsidemetega. Seega, võrreldes teiste aromaatsete heterotsüklilised polümeerid, polüimiidid on kergemini kättesaadavaks.