Kodu > Uudised- & teadmiste > Sisu

Polüimiid omadused ja rakendus

Oct 10, 2015

I. Ülevaade
Polüimiid erilist engineering materjalidena, see oli laialdaselt rakendada valdkonnas, lennundus, kosmose, mikroelektroonika, nano, LCD, lahuselu membraane, laser. Hiljuti riikides on polüimiid teadustöö, arendamise ja kasutamise ning tehniliste plastmasside hõlvamise üks kõige lootustandvamaid 21. Polüimiid väljapaistvaid tulemusi iseloomustus ja sünteesi, kas ehitusainete arvestuslikust või funktsionaalne materjal, selle võimalikku kohaldamist on täielikult tunnustatud, tuntud kui "probleemi lahendaja" (protion solver), ja et "ei oleks mingit polüimiid mikroelektroonikasektori tehnoloogia täna."
Teiseks polüimiid tulemuslikkuse
1, täielikult aromaatsete polüimiid termilise Gravimeetrilise analüüsi teel, see hakkab lagunemine temperatuur on tavaliselt umbes 500 ℃. loetletakse bifenüüli dianhydride ja p-fenüleendiamiin sünteetiliste polüimiid, 600 ℃, termilise lagunemise temperatuur on üks kõrgemaid termilise stabiilsuse polümeeri liikide siiani.
2, polüimiid talub väga madalatel temperatuuridel, nagu näiteks vedela heeliumi näidatakse rattle-269 ℃ linnas.
3, eriomadustega suurepärane mehaaniline, polüimiid tõmbe tugevus täitmata plastid on 100Mpa või rohkem, pyromellitic polüimiid film (Kapton) on 170Mpa või rohkem ning loetletakse bifenüüli tüüp polüimiid (Upilex S) jõuab 400Mpa. Nagu plastik, elastne elastsusmoodul üldjuhul 3-4Gpa, kiud võivad olla saavutatud 200Gpa vastavalt teoreetilistele arvutustele, pyromellitic dianhydride ja p-fenüleendiamiin Sünteetilised kiud kuni 500Gpa, pärast carbon fiber.
4, mitmeid sorte polüimiid on lahustumatu orgaanilisi lahusteid, happe stabiilne, üldiselt vähe hüdrolüüsi sortide ja see näiliselt puudus tulemuslikkus, kui täitmine on polüimiid erineb palju muud üliefektiivsed polümeeride omadused, st, toorainet saab tagastada leeliselise hüdrolüüsi dianhydride ja ortofenüleendiamiini, näiteks Kapton kile, millel taastamise kuni 80%-90%. Struktuuri muutmata võib olla saadud üsna hüdrolüüsi resistentsete sortide, nagu taluma 120 ℃, 500 小时 keedetud.
5, soojuspaisumise tegur polüimiid 2 × 10-5-3 × 10-5 ℃, lai kui termoplastilise polüimiid 3 × 10-5 ℃, loetletakse bifenüüli kuni 10-6 ℃, üksikute liikide saab kuni 10-7 ℃.
6, polüimiid on vastupidav kiirgusega jõudlust, pärast 5 × 109 rad kiire elektronide kiirituse tugevus säilitamise määr 90%.
7, polüimiid, millel on head Dielektrilised omadused, dielektrilise läbitavuse konstant on ligikaudu 3,4, fluori kehtestamine või dispergeeritakse nano suurusega air polüimiid dielektrik konstant vähendada umbes 2.5. Dielektrilised kaotus 10-3, elektrilise tugevuse 100-300KV / mm, lai termoplastilise polüimiid 300KV / mm, maht eritakistus 1017Ω / cm. Neid atribuute üle lai värvsustemperatuuri ulatus ning sagedus võivad säilitada kõrgel tasemel.
8, polüimiid polümeer on füüsilisest tulekustutussüsteemide, suitsev määr.
9 kõrge vaakum gaasi harva detsentraliseeritud polüimiid.
10, polüimiid mürgine, kasutatud söögiriistad ja meditsiinitehnika ja talub tuhandeid steriliseerimine. Mõned polüimiid on ka hea meditsiinisüsteemides, näiteks vere ühilduvuse testi-hemolüütiline, mittetoksiline kehavälise tsütotoksilisuse eksperimente.
Kolmandaks Prostaglandiinide sünteesi mitmel moel:
Polüimiid sort erinevates vormides ja erinevatel viisidel, sünteesi vastavalt erinevate kohaldamise tagamiseks valimist, muutuva järjepidevuse see kokkuvõte on ka edasi muud polümeerid on raske vallata.
1, selle polüimiid on peamiselt kahealuselist happe anhüdriidi ja ortofenüleendiamiini sünteesi, arvukad muud heterotsüklilised polümeeride, näiteks polybenzimidazole, polybenzoxazole loll üül, polübensotiasoolide ja polyquinoline koos kahe monomeeride tummade Võrdle morpholino ja polü kinoliini järjestikuliselt, lai tooraine allikas, süntees on lihtsam. Dianhydride, ortofenüleendiamiini mitmesuguseid erinevaid kombinatsioone erinevaid omadusi võib saada ka polüimiid.
2, võib moodustuda polüimiid dianhydride ja ortofenüleendiamiini polar lahustis, näiteks Dimetüülfumaraati, PUHUB, NMP või den / metanooli segatud lahus tulel polükondensatsiooni saada polyamic Happes lahustuva, kile- või ketramine, see oli kuum umbes 300 ℃ veetustumist ring ümber polüimiid; võib ka lisada äädikhappeanhüdriidi ja kolmanda taseme amine katalüsaator polyamic hape, keemilise dehüdratsioon cyclization saada polüimiid lahendus ja pulber. Diamines ja dianhydrides saab ka kõrge keeva lahustis, näiteks fenool lahusti oli soojendusega polükondensatsiooni samm saada mõne polüimiid. Peale seda saab poolt nelja jüaani kahealuselist estreid ja ortofenüleendiamiini reaktsiooni saamiseks polüimiid; polüamiid hape võib olla valmistatakse polü isoimide esmalt ja seejärel teisendada mõne polüimiid. Need meetodid on lihtne protsess toob, endise nimega PMR meetod, võite saada madala viskoossusega, kõrge tahkete sisu lahendus, madala magma viskoossuse ajal töötlemise aken on on on eriti; komposiitmaterjalide valmistamiseks Viimati nimetatud kasv lahustuvus üleminekuprotsessis ei vabasta madala molekulmassiga ühendid.
3, nii kaua, kui kaks anhüdriidi (või neli hape) ja ortofenüleendiamiini puhtuse sõltumata kondensatsioon, kellel on lihtne saada piisavalt kõrge molekulmassiga, lisatud anhüdriidi haldusüksusest või -üksustest saab kergesti amine molekulmassiga määruse.
4 dianhydride (või tetracarboxylic acid) ja ortofenüleendiamiini polükondensatsiooni, nii kaua, mis aitab saavutada equimolar suhe, vaakum kuumtöödeldud, tahke madalmolekulaarsete prepolymer palju suurenenud molekulmass, ning seeläbi pulber koos töötlemise hõlbustamiseks.
5, on lihtne kasutusele reaktiivne rühma keti või kett aktiivne oligomeeridel saada termoreaktiivsed polüimiid moodustamiseks.
6, polüimiid karboksü kasutamine esterdatud või salified või kehtestamine on valgustundliku rühmitada anda pikaahelalisi alküül amphiphilic polümeeri, photoresist või kasutada LB filmide valmistamiseks.
7, sünteetiliste üldmenetluse ei tooda polüimiid anorgaanilised soolad, isolatsioonimaterjalist ettevalmistamiseks on eriti kasulik.
8, nagu dianhydride ja ortofenüleendiamiini monomeeri kergesti sublimated kõrge vaakumis, see on lihtne polüimiid film vapor sadestamise meetod on moodustunud tooriku eelkõige kasutamisega ebatasane pind seade.
Neljas, taotluste polüimiid:
Kuna polüimiid jõudlus ja sünteetiline keemia, paljude polümeeride, näiteks polüimiid nii raske leida sellist laia rakenduste, vaid ka iga aspekt show väga väljapaistvaid tulemusi omadused.
1 film: polüimiid, kuulub esimese kaubaartikli motor pesa vatiin ja kaabel ümbriste materjal. Peamised tooted on DuPont Kapton, Ube Upilex seeria ja Kaneka Apical. Läbipaistev polüimiid kile päikesepatareid kasutamist pehme alusplaat.
2. värvi: nagu isoleeriva paint, magnet traatide või kõrge temperatuuri katted.
3. advanced liitained: jaoks kosmose-, lennuki- ja raketi osad. See on üks kõige kõrgetemperatuurilise konstruktsioonimaterjalid. Nt USA ülehelikiirusega lennuki kiirus plaan on kujundatud 2.4M, lennu pinnatemperatuur 177 ℃, nõuab 60000 h kasutusaega, on teatatud, et on määratletud 50% termoplastilise polüimiid matrix vaik tugevdatud süsinikkiust komposiit materjalist, konstruktsioonimaterjalide iga õhusõiduki suurus on umbes 30 t.
4. kiudaine: elastne elastsusmoodul pärast carbon fiber kui keskmise ja kõrge temperatuuri filtrimaterjali ja radioaktiivse aine kuulide, tulekindel riie.
5. vaht: isoleermaterjalid kõrgel temperatuuril.
6. inseneri plastide: termoreaktiivsed ka termoplastilise, termoplastilise vormimise saab kasutada ka Pritsevormimine või üleviimise molding. Peamised määrimine, tihendus, isolatsioon ja ehitusmaterjale ise. Lai polüimiid materjalid on hakanud kasutama pöörlevad vane kompressor, kolvirõngaste ja spetsiaalse pumba tihendid ja muud mehaanilised osad.
7. liim: kui kõrgel temperatuuril struktuurilise liimiga. Lai polüimiid liimid isoleermaterjalid elektroonikakomponendid istutamise on kõrge toodangu.
8. membraanide: erinevatel gaasid nagu vesinik / lämmastiku, lämmastik / hapniku, süsihappegaasi / lämmastik või metaan jne, sööda gaasi ja alkoholide süsivesinike õhust niiskuse eemaldamiseks. Kui ka pervaporation membraani väljendamiseks. Kuna polüimiid kuumuskindlusega ja orgaaniliste lahustite omadusi, on erilise tähtsusega orgaaniliste gaaside ja vedelike eraldamine.
9. photoresist: negatiivne ja positiivne kummist liimi sub micron resolutsiooniga. Ja pigmendid või värvainete kasutamist värvi filter film, mis võib oluliselt lihtsustada töötlemistoiminguid.
10. mikroelektroonikasektori seadme rakendustes: kasutada vahekihi dielektrilises kihis isolatsioon puhver kiht võib vähendada stressi ja parandada saagis. Nagu kaitsva kihi võib vähendada mõju keskkonnale seadmesse, saab ka a-osakesed varjestus mõju vähendamise või kõrvaldamise pehme viga (pehme vea) seadmetega.
-orienteeritud Agent 11. Mida kasutatakse LCD: polüimiid TN-LCD, SHN-LCD, TFT-CD tollikaitse agent materjali ja tulevased aspektid ferroelektriliste vedelkristallkuvar occupies väga olulist osa.
12. - kerge materjal: passiivne või aktiivne lainejuhi optiline lüliti materjalid, fluori sisaldavate polüimiid kommunikatsiooni lainepikkuste vahemikus läbipaistev polüimiid materjal nagu kromofoori alusmaterjali saab parema stabiilsuse.
Kokkuvõttes on lihtne näha, paljud aromaatsete heterotsüklilised polüimiid polümeeri saab põhjus: 1960, 1970s silma paista, lõpuks muutuda põhjuseid oluliseks klassi polümeer materjalid.