Kodu > Uudised- & teadmiste > Sisu

Polüimiid vahud pakuvad isolatsioon

Apr 06, 2016

Tööstuse tootlikkus

NASA tehnoloogia

Kell Langley uurimiskeskus, Erik Weiser ja tema kolleegid Advanced Materials ja töötlemise filiaali töötasid uue aine fabricating komposiitide ülehelikiirusega lennuki kasutamiseks. Meeskond, oli siiski kogemusi mõned pettumust. Iga kord, kui nad püüdsid Loo tahke Liittõmmise polüimiid (advanced polümeer) materjal, mullidena ja vahustatud.

Tundus, et meeskond oli jõudnud ummikusse ja nende uurimistegevusse — enne, kui neil oli teine mõte.

"Ütlesime,"see ei hakka tööle komposiidid, aga võib-olla võiksime teha sellest välja vaht"," Weiser ütleb. "See oli omamoodi meie eureka hetk, et näha, kui me võiks minna kogu muu suunas. Ja see töötas."

Weiser ja tema kolleegid leiutasid uudse polüimiid vaht isolatsioon nad nimega TEEK. Innovatsioon kuvatud hulgaliselt eeliseid võrreldes olemasolevate isolatsioon Valikud. Võrreldes teiste kaubanduslike vahud, Weiser selgitab polüimiid vahud sooritada hästi üle laia temperatuuriskaala, märkides, et NASA TEEK vahud pakuvad tõhusa struktuurilise isolatsioon kuni 600 ° f ja krüogeensed temperatuur alla. Vaht ei põle või off gaasi mürgiste aurude ja isegi-423 ° f — temperatuur vedela vesiniku — materjal jääb paindlik. Leiutajad võiks toota TEEK vaht tihedused alates 0,5 £ kuupjala vahemikus kuni 20 naela kuupjala, mistõttu vaht ideaalne mitmete rakenduste, sealhulgas isolaatorina korduvkasutatavad kanderakettide jaoks ja krüogeensed mahutid ja read. Nende areng ainulaadne, pude õhupalli vorming manufacturing vaht, toodavad seda õõnes mikrokuulid, mis võimaldas vaht vormitud ja seejärel kuivatatud soovitud kuju — ideaalne Madalpingeliste torud erineva suurusega ja koosseisud.

Võistkonna algselt kavandamata leiutis võitis auhinna "Teadus- ja arendustegevuse 100" ja hiljem vormi vaht, nn LaRC FPF-44 (Spinoff 2009), sai nimeks "NASA leiutis of the Year" 2007.

Partnerlus

2002, NASA litsentseeritud TEEK pere vahtplastide GFT OÜ, põhineb Pennville, Indiana. GFT aitas Langley valmistamiseks proovide võimalike kosmoses ja vahu näiteks kosmosesüstiku välise paagi isolatsiooni. Ettevõtte optimeeritud luua esimene väga paindlik vaht polüimiid mikrokuulid, võimaldades erineva keerulise torukatted tootmiseks ning seinapak tehnoloogia. Kennedy Space Center uurinud ka potentsiaalsete transport ja krüogeensed testi rakendused GFT valmistatud vahtplastide.

Kasu

GFT pakub nüüd polüimiid NASA saadud vaht tehnoloogiate PerForma-H ja VersaFlex toote ridadena. Firma toodab erineva tiheduse ja formaadid hinne: lehtede vaht eeltäidetud kärgedes ja paneelid õõneskiud mikrokuulid vahud. GFT VersaFlex vahud pakuvad lisatud võime liigse füüsilise paindlikkuse üle 1,000 kraadi temperatuuri vahemik (-423 ° F kuni 600 ° f). Külastajad on võtta arvesse vaht 's erijooni, ütleb GFT tegevjuht Phil Griffith, kes möönab, et on "armunud" ise materjali.

"Mitte ainult on see väga hea termilise isolaatori, kuid on ka nonflammable ja nontoxic tulekahju," ütleb ta. "Seal on palju isoleermaterjalid seal, kuid nendest, mis on tulekindel ja nontoxic, on vaid vähesed. Leiate veelgi vähem neid materjale, mis kuvavad silmapaistva mehaanilised omadused tihedus. Tegelikult leida ainult PerForma-H ja VersaFlex."

Tulemuslikkuse ja massi suhe GFT vahud Griffith ütleb, on parem kui mis tahes olemasolevate alternatiivide, pakkudes klientidele olulist kokkuhoidu: "Kasutage vähem polüimiid vaht saada sama isoleeriva omadused traditsioonilisi materjale, ja ta kaalub umbes üks seitsmendik nii palju kui kaltsiumsilikaat ja on võrreldav Klaasplast." Griffith märgib, et üks GFT mere suurklientide on realiseeritud 90-protsenti vähendada tööjõukulusid PerForma-H vastuvõtmisega torustiku isolatsioon, nagu seda ajal kliendi laevaseadmete tegevteenistuses laevadega. Vähendamiseks tuleb tulemusena alandas paigaldus- ja hoolduskulud, korduvkasutatavuse ja suurenenud elutsükli tõttu on vaht suure jõudlusega liiklusega kohtades ja karm.

"Sa ei saa tehnoloogia NASA pakub kusagil mujal. NASA tehnoloogia pakub mitmeid eeliseid, et väikeettevõtted peaksid tõsiselt kaaluma."
— Phil Griffith, GFT OÜ

Griffith rõhutab ka, et materjal on keskkonnasõbralik, valmistatud ilma halogeenitud mürgised ained ja lahusteid, täiesti taastatavate. Manufacturing välja töötatud NASA vahud on sisuliselt "wasteless protsess", ütleb ta.

Toru isolatsiooni, lihtsalt installitud mere laevadel on praegu peamine kasutus GFT vahud. Hiljuti sõlmitud toote väikefirma tegeleb Griffith ütleb, hoiab GFT tootmise järgmise 10 – 15 aastat — üks suuremaid saavutusi arvestades polüimiid vahud üks oluline puudus on see, et nad on praegu mõnevõrra kallim valmistamiseks.

"Selle vahud on odavam teha erinevatel põhjustel, üks on piiratud kättesaadavus teatavad osad," selgitab Griffith. "Me käsitleda kõnealuse tarnimise küsimus toetaksid kaubandusliku ramp."

Selle tehnoloogia NASA päritolu laenab GFT toodete kohest usaldusväärsust ja avab uksi investeeringuteks, ütleb Griffith. "Sa ei saa tehnoloogia NASA pakub kusagil mujal. NASA tehnoloogia pakub mitmeid eeliseid, et väikeettevõtted peaksid tõsiselt kaaluma."

Weiser, vahepeal töötab akustilise isolatsiooni taotlused polüimiid vahud, potentsiaalselt turvalisema asendust enam tuleohtlike klaaskiud isolatsiooni kasutada palgakasv Äriotstarbeliste õhusõidukite müra. Ta märgib ka huvi tehnoloogia Seif, ökoloogiliselt puhas, hoone soojustamiseks. "Kui on tulekahju, see vaht ei kavatse kirjutada või toota suitsu," ütleb ta, õnnistuseks hoonete äärelinna kodudes downtown kõrge tõuseb.

Tööstuse taotlused väljaspool NASA on midagi, mis Weiser hoiab alati meeles. "Me tahame täita NASA eesmärke esimesena," ütleb ta, "kuid tehnoloogia väärtus läheb NASA üles, kui tootmisharu kasutada muul otstarbel."