Kodu > Uudised- & teadmiste > Sisu

Polüimiid materjalid

Feb 02, 2016

Polüimiid materjalid on kerged, painduv ja vastupidav kuumuse ja kemikaale. Seega, neid kasutatakse elektroonikatööstuses paindkaablid nagu magnet traati isoleeriva kile ja meditsiinilise torud. Näiteks sülearvutit, kaabel, mis ühendab peamine loogika board (mis peab flex iga kord, kui sülearvuti on avatud või suletud) ekraani on sageli polüimiid baasi vask dirigendid.

Pooljuhtide tööstuses kasutab polüimiid kõrgetemperatuurilise liimiga; Samuti on kasutatud ka mehaanilise koormuse puhvrit. Mõned polüimiid saab kasutada näiteks photoresist; "positiivsete" ja "negatiivsete" tüüpi photoresist-like polüimiid olemas turul.

Täiendav kasutamine polüimiid vaik on isolatsiooni- ja passiveerimine[4] kiht digitaalse pooljuhtide ja MEMS kiipide valmistamiseks. Polüimiid kihid on head mehaanilised venivus ja tõmbetugevus, mis samuti aitab haardumiskõverad polüimiid kihid või polüimiid kihi vahel ja metallikihi hoiule. Gold film ja polüimiid film, koos kõrge temperatuuri stabiilsuse polüimiid film, minimaalse koostoime tulemuseks süsteem, mis pakub usaldusväärne isolatsioon kui sellele erinevat tüüpi keskkonnastressidele. [Polüimiid pulber saab toota osad ja kujundite paagutamise tehnoloogiad (kuum compression vormimise, Otsene vormiminejaisostaatilise pressimine). Tänu oma kõrge mehaaniline stabiilsus isegi kõrgendatud temperatuuri juures neid kasutatakse, puksid, laagrid, pistikupesad või konstruktiivseid osi nõudlike rakenduste. Tribological omaduste parandamiseks ühendid nagu grafiit, PTFE või molübdeen tsinksulfiid tahked määrdeained on ühised.

Söeküttel elektrijaamades, jäätmete põletusahjud või tsemenditehased, polüimiid kiudusid kasutatakse filtreerimiseks kuumad gaasid. Selles rakenduses polüimiid nõel tundis eraldab tolmu ja tahked osakesed, mis ilmselt.

Mitmekihilised isolatsiooni kasutada kosmoseaparaat on tavaliselt valmistatud kaetud alumiinium õhukestest polüimiid. Kuld-like materjali peetakse tihti väljaspool kosmoseaparaat on tegelikult ühe aluminized polüimiid, alumiinium näoga ühe kihina. Kollakaspruun polüimiid annab pinnale kuld-nagu värvi.