Kodu > Uudised- & teadmiste > Sisu

PTFE-il on suurepärased vaakumomadused

Jul 25, 2018


Polütetrafluoroetüleen, üldtuntud kui plastik kuningas, on kaubanduslik nimetus Teflon, tetrafluoroetüleeni polümeer, mis on valge või valkjas. See valmistatakse kloroformi ja vesinikfluoriidhappe polümeriseerimisega kõrge rõhu all, et saada tetrafluoroetüleen (pulber). Temperatuuril 370 ° C vormitakse ja paagutatakse saadud tetrafluoroetüleenipulbrit, et saada kõva, mittetermoplastiline ja mittetermoplastiline poorsed vaigud. Kuigi polütetrafluoroetüleen PTFE on enamasti kristalne, puudub sulamistemperatuur. Selle plastilisus suureneb koos temperatuuri tõusuga, mehaanilised omadused järsult halvenevad. Lisaks temperatuuril üle 327 ° C muundatakse see mittevoolavaks amorfseks geeliks. Temperatuuril üle 400 ° C polütetrafluoroetüleen PTFE laguneb, vabastades toksilise lenduva fluoriidgaasi. Selle madala temperatuuri toimivus on samuti väga hea, selle kõvadust saab hoida temperatuuril alla -80 ° C.

Kuna polütetrafluoroetüleeni struktuur on tihe, on sellel suurepärased vaakum omadused. Selle väike läbilaskvus, selle aururõhk ja gaasimiskiirus toatemperatuuril on väga madalad, paremad kui kummist ja muudest plastist. Aururõhk 25 ° C juures on 10-4 Pa ja 350 ° C juures 4 x 10-3 Pa.

PTFE ja selle või terasest hõõrdetegur on väga madal, terase hõõrdetegur on 0,02-0,1, seda saab kasutada õlivaba laagermaterjalina ja seda saab kasutada ka vaakumdünaamiliseks tihendamiseks, kuid see peab tagada hea soojusjuhtivus. Sugu (või modifitseeritud fluoroplastiline), et vältida hõõrdumise ja ülekuumenemisega seotud kahjustusi.