Kodu > Uudised- & teadmiste > Sisu

PTFE on madalaima pinnaenergiaga materjal

Jul 26, 2018

Polütetrafluoroetüleeni keemiline struktuur moodustub, asendades kõik polüetüleeni vesinikuaatomid fluoriaatomitega.

F-aatom polütetrafluoroetüleeni molekulis katab CC-sideme ja CF-i sideme energia on eriti stabiilne ja seda ei rünnata muud kemikaalid peale leelismetalli ja elementaarfluoriini.

F-aatom PTFE molekulis on sümmeetriline ja CF-i kaks elementi on kovalentselt ühendatud. Molekulis ei ole vaba elektroni ja kogu molekul on neutraalne. PTFE-il on suurepärased dielektrilised omadused ja kuna PTFE molekulaarstruktuuril pole grammi sidet, on selle kristallilisus kõrge. PTFE-i molekulil on inertset fluori sisaldavat välimist kest, mis annab sellele silmapaistva mittesisese omaduse ja väikese hõõrdeteguri.

1. Isolatsioon: seda ei mõjuta keskkond ja sagedus. Helitugevus võib ulatuda 1018 oomi • cm-ni, dielektriline kadu on väike ja purunemise pinge on kõrge.

2, kõrge temperatuuritaluvus: temperatuuril on vähe muutusi, temperatuurivahemik on lai, temperatuuri saab kasutada -190 ~ 260 ° C.

3, isepõhine: madalaim hõõrdetegur plastikust, on ideaalne õlivaba määrdeaine.

4, pind ei ole kleepuv: tuntud tahked materjalid ei suuda pinda kinni pidada, on väikseima pinnaenergiaga tahke materjal.

5, vastupidavus atmosfääri vananemisele, kiirguskindlus ja madal läbilaskvus: pikaajaline kokkupuude atmosfääri, pinna ja jõudlusega jääb muutumatuks.

6, mittesüttiv: hapniku piirväärtus on alla 90.

7. Keemiline vastupidavus ja ilmastikukindlus: lisaks sulanud leelismetallile ei muuda PTFE mingit keemilist ainet. Näiteks kontsentreeritud väävelhappes, lämmastikhappes, vesinikkloriidhappes või isegi vees regioonis keemispiirkonnas ei muutu kaal ja omadused ning see on peaaegu kõikides lahustites lahustumatu ja kergesti lahustuv alkaanidel (umbes 0,1 g / 100 g) ainult üle 300 ° C. Teflon ei ima niiskust, ei põle, on äärmiselt stabiilne hapniku ja ultraviolettkiirguse vastu, seega on see suurepärase ilmastikukindluse.