Kodu > Uudised- & teadmiste > Sisu

PTFE on kõige raskem tüüpi plastik

Aug 06, 2018

Teflon on plastikust kõige raskem. Sellel on palju töötemperatuure (-250 ° C ~ 260 ° C), hea keemilise stabiilsuse, suurepäraste dielektriliste omaduste, isepuhastavate ja kleepuvate omadustega, seega on see laias valikus kasutusel.

Seda saab keemiatööstuse korrosioonivastase materjalina kasutada mitmesuguste korrosioonivastaste osade, nagu torud, ventiilid, pumbad ja liitmikud. Keemiatööstuses võib valmistada reaktorite, destillatsioonikolonnide ja korrosioonivastaste vooderdiste ja -katteid.

Mehhaaniliselt saab seda kasutada iseliimuvate laagrite, kolvitsüklite, õli tihendite ja tihenditena. Iseliimitav vähendab kulumist ja kuumust ning vähendab energiatarbimist.

Elektroonikaseadmete osas kasutatakse seda peamiselt mitmesuguste traatide ja kaablite, aku elektroodide, aku separaatorite, trükkplaatide jms tootmiseks.

Meditsiinilistes materjalides saab seda kasutada mitmesuguste meditsiiniseadmete ja kunstlike elundite materjalina, kasutades selle kuumakindlust, veekindlust ja mittetoksilisi omadusi. Esimesed sellised nagu steriilsed filtrid, keeduklaasid, kunstlik südame- ja kopsiseadmed, viimased nagu kunstlikud veresooned, süda ja söögitoru.