Kodu > Uudised- & teadmiste > Sisu

Põhjus, miks PTFE hõlpsalt põrkub laadimisel

Jul 13, 2018

Polütetrafluoroetüleenil on väga väike hõõrdetegur, mis on vaid üks viiendik polüetüleenist, mis on perfluorosüsiniku pinna oluline tunnusjoon. Kuna fluori ja süsinikuahela molekulidevaheline jõud on äärmiselt madal, pole polütetrafluoroetüleenil kleepuvus.

Polütetrafluoroetüleen säilitab suurepärased mehaanilised omadused laia temperatuurivahemikus -196 kuni 260 ° C. Üks perfluorosüsivesinikpolümeeride omadustest on see, et nad ei ole haprad madalatel temperatuuridel.

01%. PTFE on üle 0,01%.

Polütetrafluoroetüleen on tüüpiline pehme ja nõrk polümeer. Makromolekulide vastastikune atraktiivsus on väike ja jäikus, kõvadus ja tugevus on väikesed ja deformeeruvad pikaajalise stressi all.

Teflon on laadimise ajal kerge roppuda ja see on tüüpiline külma vooluga plastik. PTFE käärivus sõltub survejõu, temperatuuri ja kristallilisusest. Mida kõrgem on temperatuur, seda suurem on kallutus. PTFE kristallilisus on vahemikus 55% kuni 80% ja roome muutuja ei ületa 2%. Kui kristallilisus on alla 55% ja üle 80%, suureneb roide muutuja kiiresti.

PTFE mehaanilise funktsiooni suurepärane omadus on see, et hõõrdetegur on väike vahemikus 0,01-0,10, mis on väikseim olemasolevate plastist ja isegi kõigist insenerimaterjalidest.